Rexdale-Kipling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Rexdale-Kipling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
2. 4.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
58
101
|
48
106
|
40
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1024 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
4°C
|
Tomorrow
3. 4.
5°C
20°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
99
|
57
127
|
40
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
12°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
111
|
42
112
|
21
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1015 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
7°C
|
Sunday
5. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
104
|
57
138
|
45
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
7°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
81
|
40
83
|
27
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
112
|
50
103
|
39
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1031 hPa
|
1034 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
5°C
|
-1°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
55
|
33
70
|
26
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1037 hPa
|
1033 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
7°C
|
3°C
|
Thursday
9. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
127
|
56
101
|
25
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
48
|
13
43
|
16
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
89
|
30
71
|
21
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
62
|
19
61
|
10
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
51
|
11
46
|
8
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
52
|
3
51
|
5
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
7°C
9°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
68
|
13
74
|
8
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
9°/2°
2. 4.
5°/0°
3. 4.
20°/5°
4. 4.
9°/3°
5. 4.
9°/1°
6. 4.
5°/0°
7. 4.
1°/-3°
8. 4.
4°/-3°
9. 4.
10°/3°
10. 4.
7°/3°
11. 4.
13°/7°
12. 4.
12°/8°
13. 4.
13°/7°
14. 4.
11°/6°
15. 4.
9°/7°
16. 4.
8°/4°
17. 4.
8°/4°
18. 4.
12°/6°
19. 4.
14°/8°
20. 4.
12°/7°
21. 4.
12°/7°
22. 4.
13°/8°
23. 4.
12°/7°
24. 4.
17°/8°
25. 4.
16°/8°
26. 4.
15°/9°
27. 4.
11°/7°
28. 4.
12°/6°
29. 4.
11°/5°
30. 4.
11°/5°
What it means
precipitation
12 %
