- Weather
- United States of America
- Nevada
- Jackpot
Jackpot: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Jackpot, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Wind
Valid to 2. 4. (15:00)
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
68
|
49
76
|
28
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1026 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
21°C
|
7°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
0°C
14°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
18
|
12
41
|
21
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
33°C
|
13°C
|
Sunday
5. 4.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
48
|
27
50
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
33°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
36
|
33
63
|
30
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
31°C
|
15°C
|
Tuesday
7. 4.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
89
|
71
116
|
46
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
28°C
|
16°C
|
Wednesday
8. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
21
55
|
28
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
58
|
35
66
|
34
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
12°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
36
|
31
47
|
31
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
18°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
51
|
45
65
|
45
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
15°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
43
|
38
62
|
38
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
16°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
57
|
42
63
|
42
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
18°C
|
11°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
37
|
33
52
|
33
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
17°C
|
12°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
38
|
25
51
|
25
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
18°C
|
13°C
|
Thursday
16. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
55
|
41
72
|
41
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
16°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
55°/40°
2. 4.
42°/30°
3. 4.
8°/-2°
4. 4.
14°/0°
5. 4.
17°/4°
6. 4.
19°/8°
7. 4.
18°/8°
8. 4.
10°/4°
9. 4.
6°/2°
10. 4.
12°/-1°
11. 4.
11°/5°
12. 4.
11°/4°
13. 4.
13°/5°
14. 4.
12°/5°
15. 4.
13°/6°
16. 4.
12°/7°
17. 4.
15°/5°
18. 4.
12°/6°
19. 4.
12°/6°
20. 4.
15°/5°
21. 4.
12°/6°
22. 4.
12°/4°
23. 4.
13°/5°
24. 4.
13°/5°
25. 4.
12°/5°
26. 4.
13°/4°
27. 4.
13°/4°
28. 4.
17°/5°
29. 4.
18°/7°
30. 4.
14°/6°
What it means
precipitation
12 %
