- Weather
- Republic of Albania
- Maja e Kaptinës
Current Weather Maja e Kaptinës
Current weather for the city of Maja e Kaptinës. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 4°C |
