Current Weather Kūh-e Chansī
Current weather for the city of Kūh-e Chansī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 8°C |
