- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Khindah
Current Weather Kōh-e Khindah
Current weather for the city of Kōh-e Khindah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like 0°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | -1°C |
