- Weather
- United States of America
- New York
- Yaphank
Yaphank: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yaphank, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
57
|
59
111
|
67
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
7°C
|
Tomorrow
5. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
129
|
56
129
|
40
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
8°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
74
|
46
81
|
40
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
7°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
98
|
71
118
|
63
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1022 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
8°C
|
6°C
|
Wednesday
8. 4.
0°C
4°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
58
|
33
48
|
35
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1038 hPa
|
1038 hPa
|
1038 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
71
|
59
91
|
52
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1037 hPa
|
1034 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
50
|
47
61
|
42
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
8°C
10°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
27
55
|
19
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
9°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
59
|
42
67
|
48
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
12°C
15°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
71
|
19
65
|
16
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
11°C
|
Tuesday
14. 4.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
24
55
|
27
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
11°C
|
Wednesday
15. 4.
12°C
14°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
67
|
28
74
|
31
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
11°C
|
Thursday
16. 4.
12°C
14°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
73
|
20
77
|
26
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
11°C
|
Friday
17. 4.
11°C
14°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
75
|
19
72
|
17
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
58°/46°
2. 4.
45°/41°
3. 4.
54°/41°
4. 4.
15°/6°
5. 4.
11°/6°
6. 4.
10°/5°
7. 4.
8°/1°
8. 4.
4°/0°
9. 4.
10°/4°
10. 4.
12°/7°
11. 4.
10°/8°
12. 4.
14°/9°
13. 4.
15°/12°
14. 4.
13°/10°
15. 4.
14°/12°
16. 4.
14°/12°
17. 4.
14°/11°
18. 4.
13°/11°
19. 4.
11°/8°
20. 4.
11°/8°
21. 4.
12°/10°
22. 4.
13°/9°
23. 4.
13°/9°
24. 4.
11°/10°
25. 4.
12°/9°
26. 4.
13°/9°
27. 4.
13°/9°
28. 4.
14°/9°
29. 4.
13°/10°
30. 4.
14°/10°
What it means
precipitation
12 %
