- Weather
- United States of America
- Wisconsin
- Waunakee
Waunakee: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Waunakee, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
24
57
|
53
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
7°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
106
|
67
130
|
60
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
3°C
|
Sunday
5. 4.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
95
|
45
77
|
32
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
95
|
59
90
|
45
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
2°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
5°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
60
|
28
67
|
36
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1033 hPa
|
1031 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
1°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
17°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
72
134
|
82
149
|
75
141
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
14°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
100
|
44
119
|
31
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
9°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
80
|
22
74
|
30
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
83
|
14
82
|
5
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
54
|
7
61
|
8
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
81
|
37
70
|
30
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
92
|
34
89
|
36
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
75
|
40
59
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
58
|
24
70
|
20
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
15°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
43°/34°
2. 4.
58°/34°
3. 4.
10°/3°
4. 4.
7°/2°
5. 4.
9°/-1°
6. 4.
6°/0°
7. 4.
5°/-3°
8. 4.
17°/1°
9. 4.
14°/7°
10. 4.
12°/5°
11. 4.
10°/6°
12. 4.
11°/6°
13. 4.
15°/8°
14. 4.
12°/8°
15. 4.
8°/2°
16. 4.
11°/3°
17. 4.
12°/6°
18. 4.
12°/7°
19. 4.
12°/5°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
13°/7°
22. 4.
14°/7°
23. 4.
16°/8°
24. 4.
18°/11°
25. 4.
17°/9°
26. 4.
15°/8°
27. 4.
14°/8°
28. 4.
12°/7°
29. 4.
11°/5°
30. 4.
12°/5°
What it means
precipitation
12 %
