Tălmăcel: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Tălmăcel, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Snowfall
Valid to 4. 4. (18:00)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
24
|
14
36
|
14
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
11°C
|
Tomorrow
5. 4.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
18
|
17
33
|
8
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
30
|
28
75
|
32
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
13°C
|
Tuesday
7. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
67
|
42
96
|
27
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
8°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
98
|
46
98
|
24
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
64
|
30
65
|
15
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
7°C
|
Friday
10. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
116
|
42
102
|
23
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
30
|
6
32
|
6
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
3°C
|
Sunday
12. 4.
2°C
13°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
23
|
3
26
|
12
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
18
|
7
30
|
9
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
24
|
9
31
|
4
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
5°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
26
|
17
32
|
6
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
33
|
7
43
|
5
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
5°C
|
Friday
17. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
37
|
4
46
|
3
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
4°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
8°/-1°
2. 4.
5°/1°
3. 4.
11°/1°
4. 4.
15°/7°
5. 4.
16°/4°
6. 4.
18°/5°
7. 4.
12°/5°
8. 4.
9°/3°
9. 4.
10°/0°
10. 4.
6°/1°
11. 4.
9°/0°
12. 4.
13°/2°
13. 4.
13°/4°
14. 4.
11°/6°
15. 4.
10°/5°
16. 4.
10°/5°
17. 4.
8°/4°
18. 4.
12°/3°
19. 4.
14°/4°
20. 4.
15°/6°
21. 4.
17°/6°
22. 4.
18°/8°
23. 4.
17°/9°
24. 4.
17°/8°
25. 4.
19°/10°
26. 4.
17°/9°
27. 4.
15°/8°
28. 4.
18°/8°
29. 4.
17°/8°
30. 4.
18°/8°
What it means
precipitation
12 %
