Oakes: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Oakes, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Storm
Valid to 2. 4. (10:40)
Winter Weather
Valid to 2. 4. (10:40)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
100
|
63
108
|
46
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
1°C
|
0°C
|
Tomorrow
5. 4.
-4°C
5°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
65
|
58
125
|
42
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
4°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-4°C
0°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
59
|
35
54
|
18
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1037 hPa
|
1036 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
3°C
|
-2°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
102
|
68
117
|
62
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1018 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
3°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
105
|
73
122
|
67
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1005 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
3°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
86
|
37
65
|
32
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
8°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
53
|
23
46
|
31
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
63
|
13
46
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
12°C
|
8°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
61
|
24
52
|
23
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
17°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
72
|
16
53
|
4
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
18°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
85
|
24
68
|
55
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
10°C
|
Wednesday
15. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
85
|
35
75
|
19
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
16°C
|
12°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
51
|
9
54
|
9
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
21°C
|
16°C
|
Friday
17. 4.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
68
|
12
77
|
4
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
25°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
38°/27°
2. 4.
33°/29°
3. 4.
33°/29°
4. 4.
2°/-2°
5. 4.
5°/-4°
6. 4.
0°/-4°
7. 4.
4°/-4°
8. 4.
9°/1°
9. 4.
3°/-3°
10. 4.
4°/-1°
11. 4.
7°/2°
12. 4.
12°/3°
13. 4.
13°/6°
14. 4.
12°/8°
15. 4.
11°/3°
16. 4.
15°/4°
17. 4.
19°/8°
18. 4.
15°/8°
19. 4.
12°/6°
20. 4.
12°/7°
21. 4.
11°/5°
22. 4.
11°/5°
23. 4.
13°/6°
24. 4.
14°/7°
25. 4.
13°/8°
26. 4.
14°/7°
27. 4.
15°/7°
28. 4.
14°/7°
29. 4.
14°/7°
30. 4.
17°/7°
What it means
precipitation
12 %
