- Weather
- United States of America
- Nebraska
- Nehawka
Nehawka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nehawka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Frost
Valid from 2. 5. (01:00) to 2. 5. (08:00)
Min °CMax °C
Today
1. 5.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
77
|
47
78
|
32
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
10°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
3°C
18°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
38
|
24
48
|
27
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
14°C
|
Sunday
3. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
83
|
27
55
|
21
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
9°C
27°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
60
|
31
67
|
25
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
83
|
49
92
|
33
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
11°C
|
Wednesday
6. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
45
|
14
46
|
26
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
10°C
|
Thursday
7. 5.
5°C
17°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
38
|
26
56
|
17
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
13°C
|
Friday
8. 5.
8°C
20°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
26
|
12
57
|
8
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
81
|
14
75
|
10
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
24°C
|
20°C
|
Sunday
10. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
69
|
31
53
|
18
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
52
|
3
57
|
9
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
25°C
|
20°C
|
Tuesday
12. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
78
|
21
66
|
26
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
26°C
|
22°C
|
Wednesday
13. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
78
|
26
64
|
22
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
30°C
|
25°C
|
Thursday
14. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
79
|
9
63
|
10
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
28°C
|
23°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/4°
2. 5.
18°/3°
3. 5.
21°/11°
4. 5.
27°/9°
5. 5.
15°/10°
6. 5.
13°/7°
7. 5.
17°/5°
8. 5.
20°/8°
9. 5.
21°/13°
10. 5.
18°/12°
11. 5.
20°/11°
12. 5.
23°/13°
13. 5.
25°/15°
14. 5.
24°/15°
15. 5.
23°/15°
16. 5.
24°/14°
17. 5.
24°/16°
18. 5.
23°/16°
19. 5.
22°/14°
20. 5.
24°/14°
21. 5.
25°/16°
22. 5.
23°/15°
23. 5.
24°/16°
24. 5.
24°/17°
25. 5.
27°/17°
26. 5.
28°/19°
27. 5.
27°/18°
28. 5.
27°/18°
29. 5.
27°/18°
30. 5.
25°/18°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
