Moscu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Moscu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
49
|
21
47
|
23
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
9°C
|
Tomorrow
1. 5.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
70
|
41
70
|
26
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
66
|
36
63
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
11°C
|
Sunday
3. 5.
3°C
16°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
40
|
23
45
|
16
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
5°C
20°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
67
|
40
71
|
19
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
5. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
17
29
|
24
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
27°C
|
17°C
|
Wednesday
6. 5.
8°C
23°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
76
|
46
77
|
42
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
28°C
|
19°C
|
Thursday
7. 5.
11°C
25°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
50
|
32
66
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
27°C
|
17°C
|
Friday
8. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
62
|
13
38
|
7
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
52
|
20
54
|
23
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
15°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
57
|
9
46
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
60
|
4
58
|
5
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
14°C
|
Tuesday
12. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
37
|
8
34
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
27°C
|
16°C
|
Wednesday
13. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
37
|
31
42
|
24
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
28°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/6°
2. 4.
13°/7°
3. 4.
15°/9°
4. 4.
18°/10°
5. 4.
21°/4°
6. 4.
24°/8°
7. 4.
14°/6°
8. 4.
11°/5°
9. 4.
10°/4°
10. 4.
9°/3°
11. 4.
12°/1°
12. 4.
12°/5°
13. 4.
14°/3°
14. 4.
16°/4°
15. 4.
18°/4°
16. 4.
19°/6°
17. 4.
19°/7°
18. 4.
16°/9°
19. 4.
20°/7°
20. 4.
21°/9°
21. 4.
11°/6°
22. 4.
13°/5°
23. 4.
18°/3°
24. 4.
19°/8°
25. 4.
20°/6°
26. 4.
22°/8°
27. 4.
15°/2°
28. 4.
18°/3°
29. 4.
13°/7°
30. 4.
12°/6°
What it means
precipitation
12 %
