Moroeni: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Moroeni, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
55
|
10
62
|
6
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
6°C
|
Tomorrow
1. 5.
0°C
11°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
31
|
4
42
|
3
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
7°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
54
|
9
59
|
3
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
9°C
|
Sunday
3. 5.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
60
|
10
56
|
3
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
3°C
17°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
61
|
14
65
|
12
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
12°C
|
Tuesday
5. 5.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
68
|
29
76
|
10
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
12°C
|
Wednesday
6. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
41
|
28
48
|
7
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
16°C
|
Thursday
7. 5.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
10
|
11
22
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
12°C
|
Friday
8. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
15
26
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
20
|
15
36
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
14°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
18°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
23
|
5
38
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
27
|
6
32
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
11°C
|
Tuesday
12. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
12
34
|
1
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
12°C
|
Wednesday
13. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
27
|
6
33
|
0
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
15°/9°
2. 4.
9°/7°
3. 4.
15°/9°
4. 4.
17°/9°
5. 4.
19°/5°
6. 4.
22°/7°
7. 4.
16°/6°
8. 4.
12°/5°
9. 4.
11°/4°
10. 4.
10°/4°
11. 4.
12°/4°
12. 4.
14°/1°
13. 4.
16°/3°
14. 4.
16°/7°
15. 4.
18°/3°
16. 4.
20°/3°
17. 4.
20°/5°
18. 4.
18°/8°
19. 4.
19°/7°
20. 4.
21°/7°
21. 4.
10°/7°
22. 4.
12°/5°
23. 4.
17°/3°
24. 4.
20°/6°
25. 4.
21°/5°
26. 4.
25°/6°
27. 4.
17°/6°
28. 4.
20°/3°
29. 4.
15°/6°
30. 4.
7°/2°
What it means
precipitation
12 %
