Mio: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mio, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (15:00)
Min °CMax °C
Today
5. 4.
-2°C
3°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
108
|
62
119
|
44
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
2°C
|
0°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
-6°C
4°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
58
|
48
86
|
47
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
5°C
|
-3°C
|
Tuesday
7. 4.
-7°C
1°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
63
|
22
48
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1033 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
4°C
|
-1°C
|
Wednesday
8. 4.
-4°C
9°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
104
|
50
123
|
49
126
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1023 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
7°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
145
|
51
126
|
42
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
42
|
28
57
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
24
|
18
33
|
23
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
6°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
113
|
40
120
|
17
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
10°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
7°C
9°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
68
|
12
64
|
10
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
83
|
9
73
|
14
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
4°C
|
Wednesday
15. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
60
|
13
56
|
16
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
9°C
|
2°C
|
Thursday
16. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
66
|
6
63
|
19
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
8°C
|
4°C
|
Friday
17. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
63
|
19
56
|
12
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
11°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
62
|
12
51
|
6
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
14°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
34°/26°
2. 4.
44°/27°
3. 4.
55°/33°
4. 4.
46°/31°
5. 4.
39°/31°
6. 4.
3°/-2°
7. 4.
4°/-6°
8. 4.
1°/-7°
9. 4.
9°/-4°
10. 4.
11°/6°
11. 4.
6°/0°
12. 4.
10°/-2°
13. 4.
15°/3°
14. 4.
9°/7°
15. 4.
8°/4°
16. 4.
6°/1°
17. 4.
7°/1°
18. 4.
8°/1°
19. 4.
11°/2°
20. 4.
11°/4°
21. 4.
15°/4°
22. 4.
12°/8°
23. 4.
11°/6°
24. 4.
8°/3°
25. 4.
10°/2°
26. 4.
10°/3°
27. 4.
10°/4°
28. 4.
13°/4°
29. 4.
12°/5°
30. 4.
12°/6°
What it means
precipitation
12 %
