Maymana: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Maymana, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
44
|
17
46
|
13
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
21°C
|
15°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
53
|
38
85
|
62
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
17°C
|
11°C
|
Tuesday
7. 4.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
31
|
26
59
|
13
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
11°C
|
Wednesday
8. 4.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
16
43
|
12
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
32
|
12
33
|
18
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
15°C
|
Friday
10. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
47
|
19
47
|
12
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
40
|
22
50
|
17
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
29°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
25°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
44
|
23
55
|
15
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
26
|
14
37
|
18
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
30°C
|
18°C
|
Tuesday
14. 4.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
28
|
20
40
|
12
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
30°C
|
19°C
|
Wednesday
15. 4.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
40
|
14
54
|
18
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
28°C
|
19°C
|
Thursday
16. 4.
15°C
20°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
48
|
28
43
|
13
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
23°C
|
15°C
|
Friday
17. 4.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
37
|
32
37
|
15
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
26°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
49
|
26
51
|
13
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
26°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
17°/10°
2. 4.
10°/8°
3. 4.
13°/8°
4. 4.
19°/9°
5. 4.
21°/13°
6. 4.
18°/10°
7. 4.
14°/9°
8. 4.
17°/6°
9. 4.
20°/9°
10. 4.
20°/10°
11. 4.
20°/10°
12. 4.
25°/9°
13. 4.
29°/16°
14. 4.
28°/19°
15. 4.
27°/18°
16. 4.
20°/15°
17. 4.
23°/13°
18. 4.
24°/15°
19. 4.
24°/14°
20. 4.
27°/15°
21. 4.
27°/17°
22. 4.
26°/16°
23. 4.
25°/15°
24. 4.
25°/16°
25. 4.
23°/15°
26. 4.
26°/15°
27. 4.
27°/16°
28. 4.
28°/17°
29. 4.
29°/18°
30. 4.
30°/18°
What it means
precipitation
12 %
