Luján: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Luján, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 3.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
62
|
22
52
|
19
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
25°C
|
Tomorrow
1. 4.
22°C
29°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
46
|
16
44
|
26
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
24°C
|
Thursday
2. 4.
21°C
27°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
43
|
25
49
|
20
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
22°C
|
Friday
3. 4.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
23
|
11
22
|
10
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
23°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
100
|
48
89
|
39
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
16°C
|
Sunday
5. 4.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
61
|
40
70
|
33
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
15°C
17°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
63
|
23
50
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
17°C
|
Tuesday
7. 4.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
70
|
22
60
|
19
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
15°C
|
Wednesday
8. 4.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
55
|
19
42
|
16
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
13°C
|
Thursday
9. 4.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
37
|
23
39
|
14
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
38
|
11
30
|
13
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
27
|
9
26
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
13°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
42
|
10
39
|
15
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
34
|
9
32
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
32°/18°
2. 3.
33°/18°
3. 3.
28°/19°
4. 3.
32°/17°
5. 3.
28°/18°
6. 3.
24°/19°
7. 3.
26°/19°
8. 3.
25°/17°
9. 3.
26°/17°
10. 3.
27°/16°
11. 3.
27°/16°
12. 3.
25°/18°
13. 3.
29°/18°
14. 3.
28°/18°
15. 3.
32°/18°
16. 3.
35°/22°
17. 3.
30°/17°
18. 3.
26°/16°
19. 3.
28°/15°
20. 3.
28°/18°
21. 3.
22°/14°
22. 3.
24°/11°
23. 3.
24°/13°
24. 3.
23°/8°
25. 3.
26°/9°
26. 3.
27°/12°
27. 3.
27°/18°
28. 3.
25°/21°
29. 3.
28°/22°
30. 3.
29°/21°
31. 3.
30°/23°
What it means
precipitation
12 %
