Kurtoğlu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kurtoğlu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
27. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
80
|
45
109
|
29
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
8°C
|
Tomorrow
28. 4.
0°C
14°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
33
|
12
73
|
27
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
27°C
|
10°C
|
Wednesday
29. 4.
1°C
13°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
32
90
|
25
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
8°C
|
Thursday
30. 4.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
36
68
|
24
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
11°C
|
Friday
1. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
102
|
62
107
|
32
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
11°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
57
|
28
38
|
20
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
8°C
|
5°C
|
Sunday
3. 5.
-1°C
2°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
31
|
26
37
|
19
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
30
|
24
56
|
5
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
3°C
|
Tuesday
5. 5.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
26
|
16
29
|
2
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
3°C
|
Wednesday
6. 5.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
19
|
13
28
|
8
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
4°C
|
Thursday
7. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
21
|
13
31
|
12
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
5°C
|
Friday
8. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
20
|
22
30
|
16
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
17°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
26
|
21
31
|
13
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
6°C
|
Sunday
10. 5.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
20
|
17
26
|
12
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
14°/2°
2. 4.
9°/-1°
3. 4.
17°/2°
4. 4.
10°/0°
5. 4.
12°/0°
6. 4.
13°/-2°
7. 4.
16°/-2°
8. 4.
10°/1°
9. 4.
9°/-4°
10. 4.
10°/-4°
11. 4.
6°/-2°
12. 4.
10°/-3°
13. 4.
5°/-3°
14. 4.
6°/-7°
15. 4.
15°/-8°
16. 4.
17°/-3°
17. 4.
19°/0°
18. 4.
15°/8°
19. 4.
11°/-3°
20. 4.
5°/-2°
21. 4.
15°/0°
22. 4.
16°/-2°
23. 4.
14°/4°
24. 4.
7°/-2°
25. 4.
17°/1°
26. 4.
20°/4°
27. 4.
10°/3°
28. 4.
14°/0°
29. 4.
13°/1°
30. 4.
15°/3°
What it means
precipitation
12 %
