Kozelets: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kozelets, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
86
|
53
89
|
26
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
78
|
52
130
|
48
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
92
|
55
93
|
36
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
67
|
48
85
|
49
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
1°C
4°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
76
|
53
77
|
37
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
67
|
36
66
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
49
|
28
55
|
23
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
3°C
|
Sunday
12. 4.
-1°C
11°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
71
|
25
48
|
17
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
15°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
44
|
22
36
|
14
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
40
|
8
38
|
4
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
9°C
|
Wednesday
15. 4.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
41
|
22
49
|
21
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
59
|
20
55
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
37
|
6
38
|
2
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
35
|
3
42
|
5
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
17°/8°
2. 4.
17°/8°
3. 4.
16°/8°
4. 4.
16°/5°
5. 4.
13°/7°
6. 4.
12°/5°
7. 4.
8°/3°
8. 4.
9°/3°
9. 4.
4°/1°
10. 4.
7°/-1°
11. 4.
6°/0°
12. 4.
11°/-1°
13. 4.
13°/4°
14. 4.
16°/6°
15. 4.
15°/8°
16. 4.
14°/8°
17. 4.
15°/6°
18. 4.
16°/7°
19. 4.
15°/7°
20. 4.
14°/8°
21. 4.
17°/7°
22. 4.
17°/8°
23. 4.
15°/9°
24. 4.
15°/9°
25. 4.
15°/8°
26. 4.
16°/8°
27. 4.
16°/8°
28. 4.
15°/8°
29. 4.
16°/8°
30. 4.
16°/8°
What it means
precipitation
12 %
