Kānt: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kānt, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
65
|
29
74
|
33
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
25°C
|
Tomorrow
5. 4.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
57
|
35
68
|
27
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
38°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
19°C
33°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
62
|
28
76
|
11
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
41°C
|
24°C
|
Tuesday
7. 4.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
30
|
21
49
|
26
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
41°C
|
25°C
|
Wednesday
8. 4.
19°C
25°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
75
|
39
67
|
35
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
20°C
|
Thursday
9. 4.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
24
|
26
54
|
26
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
38°C
|
23°C
|
Friday
10. 4.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
93
|
58
89
|
32
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
38°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
20°C
35°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
99
|
62
86
|
33
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
35°C
|
26°C
|
Sunday
12. 4.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
71
|
49
74
|
30
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1002 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
37°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
84
|
52
77
|
25
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1002 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
37°C
|
27°C
|
Tuesday
14. 4.
25°C
39°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
49
|
41
57
|
20
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
52°C
|
39°C
|
28°C
|
Wednesday
15. 4.
26°C
40°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
39°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
42
|
32
47
|
17
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
40°C
|
28°C
|
Thursday
16. 4.
26°C
41°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
37
|
35
48
|
26
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1000 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
55°C
|
41°C
|
29°C
|
Friday
17. 4.
27°C
41°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
41°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
35
|
38
49
|
27
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
56°C
|
41°C
|
29°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
35°/20°
2. 4.
37°/20°
3. 4.
34°/21°
4. 4.
32°/22°
5. 4.
32°/21°
6. 4.
33°/19°
7. 4.
34°/20°
8. 4.
25°/19°
9. 4.
30°/17°
10. 4.
33°/18°
11. 4.
35°/20°
12. 4.
37°/24°
13. 4.
37°/25°
14. 4.
39°/25°
15. 4.
40°/26°
16. 4.
41°/26°
17. 4.
41°/27°
18. 4.
42°/28°
19. 4.
40°/29°
20. 4.
41°/28°
21. 4.
40°/27°
22. 4.
40°/27°
23. 4.
41°/27°
24. 4.
41°/27°
25. 4.
42°/28°
26. 4.
42°/28°
27. 4.
42°/29°
28. 4.
41°/29°
29. 4.
40°/28°
30. 4.
38°/29°
What it means
precipitation
12 %
