Java: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Java, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Storm
Valid from 3. 4. (01:00) to 2. 4. (07:00)
Winter Weather
Valid to 2. 4. (07:00)
Min °CMax °C
Today
1. 4.
-4°C
1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
70
101
|
68
105
|
59
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
2°C
|
-1°C
|
Tomorrow
2. 4.
-1°C
0°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
81
|
40
73
|
37
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
3°C
|
0°C
|
Friday
3. 4.
-3°C
-1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
86
|
49
86
|
32
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
-1°C
|
-3°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
65
118
|
57
106
|
32
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
1°C
|
-2°C
|
Sunday
5. 4.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
100
|
48
105
|
27
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
2°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-11°C
0°C
| Min Temperature: | -11°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-5°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
50
|
28
54
|
23
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1036 hPa
|
1036 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
-2°C
|
-9°C
|
Tuesday
7. 4.
-10°C
2°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
132
|
68
136
|
67
141
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1022 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-8°C
|
-2°C
|
0°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
7°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
94
|
46
100
|
45
101
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
4°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
0°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
66
|
34
58
|
25
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
7°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-4°C
3°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
58
|
22
48
|
24
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
64
|
26
61
|
25
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
13°C
|
9°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
56
|
17
62
|
7
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
17°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
44
|
10
41
|
1
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
58
|
10
53
|
10
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
19°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
37°/26°
2. 4.
1°/-4°
3. 4.
0°/-1°
4. 4.
-1°/-3°
5. 4.
1°/-3°
6. 4.
4°/-3°
7. 4.
0°/-11°
8. 4.
2°/-10°
9. 4.
7°/-3°
10. 4.
0°/-3°
11. 4.
3°/-4°
12. 4.
9°/0°
13. 4.
11°/3°
14. 4.
12°/4°
15. 4.
14°/5°
16. 4.
10°/4°
17. 4.
13°/4°
18. 4.
14°/5°
19. 4.
14°/5°
20. 4.
11°/3°
21. 4.
15°/4°
22. 4.
17°/8°
23. 4.
13°/8°
24. 4.
11°/4°
25. 4.
13°/5°
26. 4.
16°/6°
27. 4.
15°/8°
28. 4.
14°/8°
29. 4.
15°/8°
30. 4.
16°/6°
What it means
precipitation
12 %
