İmamoğlu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of İmamoğlu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
15°C
27°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
16
|
37
72
|
31
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
18°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
39
|
21
63
|
12
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
18°C
|
Sunday
3. 5.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
45
|
32
69
|
38
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
56
|
32
66
|
15
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
14°C
|
Tuesday
5. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
23
|
19
36
|
16
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
13°C
|
Wednesday
6. 5.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
36
|
18
40
|
17
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
16°C
|
Thursday
7. 5.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
27
|
18
43
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
13°C
27°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
15
46
|
7
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
23
|
13
21
|
8
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
17°C
|
Sunday
10. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
18
|
21
24
|
4
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
20
|
19
26
|
5
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
17°C
|
Tuesday
12. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
24
|
23
35
|
6
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
18°C
|
Wednesday
13. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
25
|
17
28
|
6
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
31°C
|
18°C
|
Thursday
14. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
13
|
30
32
|
3
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
19°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
27°/15°
2. 5.
23°/15°
3. 5.
19°/14°
4. 5.
16°/11°
5. 5.
17°/11°
6. 5.
22°/10°
7. 5.
24°/10°
8. 5.
27°/13°
9. 5.
25°/15°
10. 5.
25°/16°
11. 5.
26°/16°
12. 5.
27°/17°
13. 5.
27°/17°
14. 5.
28°/18°
15. 5.
27°/18°
16. 5.
27°/18°
17. 5.
28°/17°
18. 5.
28°/17°
19. 5.
28°/18°
20. 5.
27°/18°
21. 5.
25°/17°
22. 5.
26°/16°
23. 5.
27°/17°
24. 5.
27°/17°
25. 5.
29°/18°
26. 5.
31°/19°
27. 5.
29°/19°
28. 5.
29°/18°
29. 5.
28°/18°
30. 5.
28°/18°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
