- Weather
- United States of America
- Wisconsin
- Hingham
Hingham: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Hingham, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (09:00)
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
85
|
49
109
|
52
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
2°C
|
Tomorrow
5. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
116
|
55
116
|
27
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-3°C
4°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
114
|
64
125
|
41
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
-1°C
|
Tuesday
7. 4.
-7°C
3°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
33
|
22
51
|
32
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1033 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
-2°C
|
Wednesday
8. 4.
-2°C
12°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
63
131
|
69
136
|
67
136
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
10°C
|
Thursday
9. 4.
0°C
12°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
75
|
41
75
|
32
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1024 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
3°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
72
|
36
83
|
30
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
75
|
39
77
|
35
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
11°C
15°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
87
|
22
96
|
4
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
94
|
27
71
|
39
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
80
|
30
65
|
15
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
13°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
62
|
5
63
|
11
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
15°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
58
|
25
52
|
26
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
12°C
|
5°C
|
Friday
17. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
69
|
13
62
|
13
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
36°/31°
2. 4.
58°/31°
3. 4.
50°/33°
4. 4.
6°/1°
5. 4.
7°/-1°
6. 4.
4°/-3°
7. 4.
3°/-7°
8. 4.
12°/-2°
9. 4.
12°/0°
10. 4.
7°/-1°
11. 4.
11°/4°
12. 4.
15°/11°
13. 4.
10°/7°
14. 4.
8°/4°
15. 4.
10°/3°
16. 4.
8°/3°
17. 4.
8°/2°
18. 4.
12°/4°
19. 4.
10°/7°
20. 4.
11°/4°
21. 4.
12°/7°
22. 4.
11°/6°
23. 4.
11°/5°
24. 4.
11°/4°
25. 4.
12°/5°
26. 4.
15°/8°
27. 4.
11°/7°
28. 4.
12°/6°
29. 4.
11°/6°
30. 4.
14°/7°
What it means
precipitation
12 %
