Garwolin: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Garwolin, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
1°C
14°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
88
|
48
104
|
30
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
10°C
|
Tomorrow
5. 4.
1°C
19°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
78
|
53
97
|
45
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
133
|
71
139
|
52
120
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
60
117
|
68
128
|
59
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
4°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
88
|
48
86
|
40
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
83
|
47
82
|
24
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
1°C
|
Friday
10. 4.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
38
|
28
42
|
18
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
2°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
35
|
21
38
|
13
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
45
|
26
44
|
25
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
66
|
28
62
|
20
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
18°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
62
|
15
58
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
9°C
|
Wednesday
15. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
24
47
|
21
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
19°C
|
10°C
|
Thursday
16. 4.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
14
48
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
9°C
|
Friday
17. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
51
|
19
53
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
13°/1°
2. 4.
13°/4°
3. 4.
13°/1°
4. 4.
14°/1°
5. 4.
19°/1°
6. 4.
11°/5°
7. 4.
9°/3°
8. 4.
9°/1°
9. 4.
6°/-1°
10. 4.
8°/-2°
11. 4.
10°/0°
12. 4.
12°/3°
13. 4.
15°/5°
14. 4.
12°/7°
15. 4.
16°/7°
16. 4.
16°/8°
17. 4.
14°/7°
18. 4.
15°/7°
19. 4.
14°/7°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
13°/6°
22. 4.
16°/8°
23. 4.
16°/9°
24. 4.
16°/8°
25. 4.
17°/9°
26. 4.
17°/10°
27. 4.
17°/10°
28. 4.
17°/9°
29. 4.
18°/10°
30. 4.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
