- Weather
- United States of America
- Ohio
- Freeport
Freeport: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Freeport, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
86
|
45
109
|
39
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
28°C
|
23°C
|
Tomorrow
5. 4.
5°C
19°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
96
|
46
103
|
40
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
11°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
99
|
53
123
|
39
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
9°C
|
Tuesday
7. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
86
|
33
79
|
22
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1032 hPa
|
1034 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
1°C
|
Wednesday
8. 4.
-4°C
14°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
58
|
31
68
|
24
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
14°C
|
10°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
87
|
33
89
|
18
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
12°C
|
Friday
10. 4.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
53
|
19
57
|
15
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
59
|
33
55
|
14
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
23°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
14°C
18°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
76
|
17
57
|
8
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
70
|
23
57
|
14
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
14°C
|
Tuesday
14. 4.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
59
|
21
49
|
13
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
13°C
|
Wednesday
15. 4.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
67
|
19
63
|
10
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
19°C
|
11°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
55
|
19
45
|
10
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
53
|
10
66
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
16°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
70°/50°
2. 4.
79°/47°
3. 4.
76°/64°
4. 4.
27°/16°
5. 4.
19°/5°
6. 4.
12°/2°
7. 4.
5°/-2°
8. 4.
14°/-4°
9. 4.
16°/7°
10. 4.
18°/10°
11. 4.
21°/10°
12. 4.
18°/14°
13. 4.
18°/11°
14. 4.
17°/12°
15. 4.
17°/11°
16. 4.
12°/5°
17. 4.
14°/5°
18. 4.
15°/7°
19. 4.
15°/7°
20. 4.
13°/6°
21. 4.
17°/6°
22. 4.
17°/9°
23. 4.
16°/10°
24. 4.
14°/7°
25. 4.
15°/4°
26. 4.
17°/7°
27. 4.
18°/10°
28. 4.
18°/10°
29. 4.
16°/10°
30. 4.
15°/10°
What it means
precipitation
12 %
