- Weather
- Republic of Austria
- Styria
- Feldbach
Feldbach: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Feldbach, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
38
|
21
47
|
9
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
13°C
|
Tomorrow
5. 4.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
36
|
20
42
|
13
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
38
|
14
40
|
12
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
13°C
|
Tuesday
7. 4.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
12
39
|
21
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
12°C
|
Wednesday
8. 4.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
37
|
9
39
|
8
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
14
56
|
18
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
100
|
39
108
|
23
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
30
|
17
40
|
9
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
14°C
|
4°C
|
Sunday
12. 4.
2°C
12°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
15
|
18
24
|
9
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
16°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
13
|
15
25
|
4
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
14
|
13
33
|
9
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
18°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
22
|
13
26
|
8
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
18°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
29
|
12
33
|
6
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
28
|
10
32
|
8
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
16°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
11°/5°
2. 4.
12°/5°
3. 4.
16°/7°
4. 4.
16°/5°
5. 4.
21°/8°
6. 4.
18°/11°
7. 4.
17°/9°
8. 4.
15°/7°
9. 4.
16°/7°
10. 4.
11°/4°
11. 4.
11°/1°
12. 4.
12°/2°
13. 4.
13°/3°
14. 4.
15°/4°
15. 4.
15°/5°
16. 4.
12°/6°
17. 4.
14°/6°
18. 4.
14°/6°
19. 4.
16°/6°
20. 4.
15°/7°
21. 4.
16°/8°
22. 4.
17°/9°
23. 4.
15°/9°
24. 4.
14°/8°
25. 4.
14°/8°
26. 4.
15°/7°
27. 4.
16°/7°
28. 4.
14°/8°
29. 4.
16°/8°
30. 4.
18°/9°
What it means
precipitation
12 %
