Dashava: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Dashava, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
51
|
37
65
|
39
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
13°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
98
|
66
139
|
47
114
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
8°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
61
116
|
69
114
|
53
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
6°C
|
Wednesday
8. 4.
2°C
5°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
92
|
58
103
|
41
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
82
|
48
85
|
36
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
5°C
|
2°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
6°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
51
|
30
54
|
20
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
3°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
25
|
21
36
|
19
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
5°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
27
|
23
41
|
17
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
50
|
21
60
|
15
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
14°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
39
|
16
40
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
40
|
25
42
|
19
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
17°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
32
|
23
48
|
16
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
8°C
|
Friday
17. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
44
|
25
49
|
14
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
41
|
26
50
|
10
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
8°/4°
2. 4.
14°/4°
3. 4.
15°/6°
4. 4.
18°/7°
5. 4.
13°/5°
6. 4.
9°/3°
7. 4.
5°/2°
8. 4.
4°/-1°
9. 4.
6°/-3°
10. 4.
8°/-3°
11. 4.
9°/0°
12. 4.
12°/3°
13. 4.
12°/4°
14. 4.
14°/5°
15. 4.
14°/6°
16. 4.
13°/6°
17. 4.
12°/5°
18. 4.
11°/5°
19. 4.
13°/5°
20. 4.
14°/6°
21. 4.
14°/8°
22. 4.
15°/7°
23. 4.
15°/7°
24. 4.
18°/8°
25. 4.
18°/10°
26. 4.
17°/9°
27. 4.
16°/8°
28. 4.
17°/9°
29. 4.
17°/9°
30. 4.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
