Daguling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Daguling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
18
|
14
24
|
10
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
18°C
|
Tomorrow
5. 4.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
28
|
16
44
|
19
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
18°C
20°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
30
|
23
59
|
34
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
18°C
|
Tuesday
7. 4.
17°C
21°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
27
|
17
37
|
10
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
19°C
|
Wednesday
8. 4.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
69
|
47
91
|
41
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
23°C
|
Thursday
9. 4.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
103
|
67
116
|
58
114
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
25°C
|
Friday
10. 4.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
66
|
43
66
|
32
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
21°C
26°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
51
|
6
28
|
15
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
21°C
|
Sunday
12. 4.
20°C
23°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
25
|
9
22
|
12
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
18°C
24°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
21
|
4
25
|
8
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
20°C
|
Tuesday
14. 4.
19°C
22°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
26
|
6
30
|
8
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
19°C
|
Wednesday
15. 4.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
34
|
5
38
|
6
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
18°C
|
Thursday
16. 4.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
27
|
3
30
|
3
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
19°C
|
Friday
17. 4.
19°C
22°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
32
|
5
35
|
6
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
22°/12°
2. 4.
17°/15°
3. 4.
19°/14°
4. 4.
23°/14°
5. 4.
24°/15°
6. 4.
20°/18°
7. 4.
21°/17°
8. 4.
28°/18°
9. 4.
31°/22°
10. 4.
32°/23°
11. 4.
26°/21°
12. 4.
23°/20°
13. 4.
24°/18°
14. 4.
22°/19°
15. 4.
22°/18°
16. 4.
22°/18°
17. 4.
22°/19°
18. 4.
25°/17°
19. 4.
26°/20°
20. 4.
27°/20°
21. 4.
26°/21°
22. 4.
27°/20°
23. 4.
28°/21°
24. 4.
27°/21°
25. 4.
26°/21°
26. 4.
26°/20°
27. 4.
24°/19°
28. 4.
25°/19°
29. 4.
26°/19°
30. 4.
22°/19°
What it means
precipitation
12 %
