Custer: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Custer, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 4.
-4°C
1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
55
|
17
45
|
18
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
2°C
|
-1°C
|
Next Week
Tomorrow
27. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
78
|
12
50
|
10
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
2°C
|
Tuesday
28. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
24
|
12
39
|
11
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
3°C
|
Wednesday
29. 4.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
72
|
27
69
|
17
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
8°C
|
Thursday
30. 4.
2°C
13°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
82
|
23
65
|
15
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
6°C
|
Friday
1. 5.
1°C
16°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
74
|
28
72
|
18
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
2. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
60
|
26
64
|
15
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
16°C
|
Sunday
3. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
37
|
15
48
|
15
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
16°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
36
|
21
41
|
21
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
14°C
|
14°C
|
Tuesday
5. 5.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
34
|
4
41
|
4
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
16°C
|
16°C
|
Wednesday
6. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
35
|
8
39
|
8
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
18°C
|
18°C
|
Thursday
7. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
40
|
12
42
|
12
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
18°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
54
|
6
57
|
6
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
18°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
63
|
10
57
|
10
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
18°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
42°/26°
2. 4.
52°/29°
3. 4.
35°/21°
4. 4.
43°/23°
5. 4.
53°/31°
6. 4.
35°/24°
7. 4.
62°/25°
8. 4.
46°/29°
9. 4.
45°/28°
10. 4.
54°/29°
11. 4.
70°/45°
12. 4.
63°/47°
13. 4.
60°/42°
14. 4.
55°/37°
15. 4.
62°/40°
16. 4.
64°/27°
17. 4.
34°/24°
18. 4.
42°/24°
19. 4.
54°/25°
20. 4.
71°/37°
21. 4.
77°/43°
22. 4.
75°/50°
23. 4.
48°/30°
24. 4.
30°/20°
25. 4.
35°/21°
26. 4.
1°/-4°
27. 4.
5°/-2°
28. 4.
7°/0°
29. 4.
12°/1°
30. 4.
13°/2°
What it means
precipitation
12 %
