- Weather
- United States of America
- Missouri
- Crestwood
Crestwood: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Crestwood, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
10°C
27°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
61
|
39
73
|
24
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
21°C
|
Tomorrow
13. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
81
|
45
86
|
23
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
17°C
|
Thursday
14. 5.
6°C
24°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
29
56
|
31
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
25°C
|
20°C
|
Friday
15. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
90
|
37
83
|
21
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
24°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
57
|
26
62
|
24
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
27°C
|
23°C
|
Sunday
17. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
78
|
48
106
|
44
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
28°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
22°C
30°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
127
|
39
84
|
32
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
26°C
|
Tuesday
19. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
99
|
17
58
|
9
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
25°C
|
21°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
46
|
8
36
|
8
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
27°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
41
|
12
38
|
11
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
26°C
|
22°C
|
Friday
22. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
48
|
8
39
|
8
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
29°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
17
37
|
12
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
29°C
|
23°C
|
Sunday
24. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
60
|
23
48
|
19
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
22
44
|
6
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
61°/43°
2. 5.
58°/44°
3. 5.
74°/41°
4. 5.
76°/57°
5. 5.
63°/46°
6. 5.
59°/46°
7. 5.
65°/43°
8. 5.
74°/49°
9. 5.
79°/54°
10. 5.
68°/52°
11. 5.
76°/45°
12. 5.
27°/10°
13. 5.
23°/12°
14. 5.
24°/6°
15. 5.
28°/15°
16. 5.
28°/20°
17. 5.
32°/19°
18. 5.
30°/22°
19. 5.
24°/17°
20. 5.
25°/16°
21. 5.
25°/17°
22. 5.
27°/17°
23. 5.
28°/18°
24. 5.
26°/18°
25. 5.
29°/20°
26. 5.
29°/20°
27. 5.
28°/20°
28. 5.
27°/17°
29. 5.
27°/18°
30. 5.
28°/19°
31. 5.
28°/20°
What it means
precipitation
12 %
