- Weather
- United States of America
- Maryland
- Cheverly
Cheverly: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Cheverly, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
34
80
|
35
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
30°C
|
25°C
|
Tomorrow
5. 4.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
113
|
33
82
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
17°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
64
|
35
89
|
22
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
14°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
108
|
51
112
|
33
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1027 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
6°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
53
|
27
60
|
26
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1038 hPa
|
1036 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
8°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
18°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
75
|
37
82
|
24
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
19°C
|
15°C
|
Friday
10. 4.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
39
|
19
42
|
21
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
45
|
26
49
|
27
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
50
|
21
43
|
18
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
54
|
12
40
|
11
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
17°C
|
Tuesday
14. 4.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
55
|
12
56
|
0
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
16°C
|
Wednesday
15. 4.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
44
|
12
55
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
16°C
|
Thursday
16. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
82
|
31
68
|
18
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
12°C
|
Friday
17. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
70
|
6
67
|
2
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
16°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
84°/63°
2. 4.
65°/48°
3. 4.
81°/47°
4. 4.
29°/17°
5. 4.
21°/11°
6. 4.
16°/5°
7. 4.
11°/3°
8. 4.
10°/-1°
9. 4.
18°/4°
10. 4.
22°/10°
11. 4.
19°/12°
12. 4.
20°/12°
13. 4.
20°/14°
14. 4.
20°/14°
15. 4.
19°/13°
16. 4.
15°/10°
17. 4.
14°/8°
18. 4.
16°/10°
19. 4.
17°/11°
20. 4.
17°/11°
21. 4.
18°/12°
22. 4.
17°/10°
23. 4.
16°/10°
24. 4.
15°/12°
25. 4.
17°/10°
26. 4.
17°/10°
27. 4.
16°/9°
28. 4.
16°/10°
29. 4.
17°/11°
30. 4.
19°/11°
What it means
precipitation
12 %
