- Weather
- United States of America
- Pennsylvania
- Cheswick
Cheswick: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Cheswick, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
113
|
54
109
|
36
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
22°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
74
|
42
99
|
32
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
25°C
|
Sunday
5. 4.
5°C
22°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
102
|
50
112
|
43
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
91
|
54
128
|
37
117
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
9°C
|
Tuesday
7. 4.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
90
|
36
85
|
19
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1032 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
1°C
|
Wednesday
8. 4.
-3°C
16°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
61
|
30
71
|
23
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
16°C
|
11°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
20°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
61
|
33
63
|
17
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
14°C
|
Friday
10. 4.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
32
|
22
45
|
18
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
50
|
23
52
|
12
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
22°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
75
|
37
74
|
21
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
60
|
20
53
|
10
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
16°C
|
Tuesday
14. 4.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
54
|
30
66
|
17
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
16°C
|
Wednesday
15. 4.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
95
|
38
87
|
24
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
17°C
|
Thursday
16. 4.
12°C
15°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
78
|
35
71
|
21
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
67°/54°
2. 4.
80°/51°
3. 4.
78°/65°
4. 4.
25°/16°
5. 4.
28°/17°
6. 4.
22°/5°
7. 4.
13°/3°
8. 4.
5°/-2°
9. 4.
16°/-3°
10. 4.
20°/4°
11. 4.
22°/8°
12. 4.
20°/10°
13. 4.
20°/12°
14. 4.
19°/14°
15. 4.
21°/13°
16. 4.
19°/15°
17. 4.
15°/12°
18. 4.
16°/8°
19. 4.
16°/9°
20. 4.
16°/7°
21. 4.
15°/8°
22. 4.
14°/8°
23. 4.
16°/8°
24. 4.
15°/8°
25. 4.
16°/10°
26. 4.
13°/9°
27. 4.
14°/7°
28. 4.
15°/7°
29. 4.
15°/6°
30. 4.
16°/7°
What it means
precipitation
12 %
