- Weather
- Russia
- Tver’ Oblast
- Chermlëvo
Chermlëvo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chermlëvo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
1. 5.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
42
|
12
45
|
15
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
4°C
|
This Weekend
Tomorrow
2. 5.
2°C
17°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
67
|
32
69
|
23
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
12°C
|
Sunday
3. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
76
|
39
76
|
22
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
58
|
41
82
|
36
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
17°C
|
Tuesday
5. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
71
|
34
96
|
16
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
Wednesday
6. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
55
|
30
51
|
21
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
15°C
|
Thursday
7. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
73
|
27
72
|
19
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
16°C
|
Friday
8. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
65
|
8
51
|
13
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
60
|
5
67
|
5
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
8°C
|
Sunday
10. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
66
|
17
67
|
12
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
59
|
17
60
|
4
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
8°C
|
Tuesday
12. 5.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
52
|
12
49
|
10
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
9°C
|
Wednesday
13. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
74
|
9
64
|
4
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
10°C
|
Thursday
14. 5.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
49
|
5
45
|
2
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
7°/1°
2. 5.
17°/2°
3. 5.
20°/7°
4. 5.
22°/10°
5. 5.
20°/11°
6. 5.
19°/11°
7. 5.
21°/12°
8. 5.
15°/10°
9. 5.
14°/7°
10. 5.
12°/7°
11. 5.
14°/5°
12. 5.
14°/7°
13. 5.
13°/8°
14. 5.
16°/8°
15. 5.
16°/8°
16. 5.
18°/8°
17. 5.
17°/9°
18. 5.
15°/9°
19. 5.
18°/9°
20. 5.
18°/9°
21. 5.
18°/9°
22. 5.
17°/12°
23. 5.
18°/11°
24. 5.
16°/11°
25. 5.
18°/9°
26. 5.
18°/8°
27. 5.
18°/10°
28. 5.
14°/10°
29. 5.
16°/10°
30. 5.
16°/10°
31. 5.
What it means
precipitation
12 %
