- Weather
- Russia
- Khanty-Mansi-Yugra
- Chentyr'ya
Chentyr'ya: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chentyr'ya, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
49
|
19
42
|
14
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
6°C
|
Tomorrow
13. 5.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
55
|
20
55
|
28
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
10°C
|
Thursday
14. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
80
|
34
79
|
24
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
12°C
|
Friday
15. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
27
76
|
19
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
17°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
49
|
24
47
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
14°C
|
Sunday
17. 5.
7°C
19°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
53
|
30
48
|
23
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
11°C
27°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
53
|
32
57
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
22°C
|
Tuesday
19. 5.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
46
|
20
46
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
22°C
|
13°C
|
Wednesday
20. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
42
|
12
39
|
10
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
12°C
|
Thursday
21. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
47
|
10
51
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
12°C
|
Friday
22. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
44
|
21
47
|
16
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
38
|
14
54
|
9
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
8°C
|
Sunday
24. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
38
|
30
50
|
19
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
14°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
44
|
24
42
|
5
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/1°
2. 5.
9°/3°
3. 5.
15°/3°
4. 5.
19°/7°
5. 5.
17°/8°
6. 5.
22°/11°
7. 5.
17°/8°
8. 5.
14°/4°
9. 5.
7°/-1°
10. 5.
3°/-3°
11. 5.
6°/-2°
12. 5.
10°/-2°
13. 5.
14°/2°
14. 5.
15°/5°
15. 5.
21°/10°
16. 5.
20°/11°
17. 5.
19°/7°
18. 5.
27°/11°
19. 5.
21°/15°
20. 5.
20°/12°
21. 5.
18°/11°
22. 5.
17°/10°
23. 5.
15°/7°
24. 5.
13°/7°
25. 5.
14°/6°
26. 5.
17°/7°
27. 5.
15°/9°
28. 5.
16°/7°
29. 5.
14°/7°
30. 5.
15°/9°
31. 5.
14°/8°
What it means
precipitation
12 %
