Chapaev: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Chapaev, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
39
|
31
48
|
24
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
12°C
|
Tomorrow
1. 5.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
76
|
53
83
|
35
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
7°C
9°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
35
|
31
60
|
32
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
8°C
|
Sunday
3. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
68
|
33
54
|
29
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
62
|
45
76
|
40
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
5. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
87
|
60
95
|
53
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
21°C
|
Wednesday
6. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
82
|
50
81
|
38
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
17°C
|
Thursday
7. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
73
|
18
74
|
12
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
14°C
|
Friday
8. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
64
|
26
69
|
22
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
63
|
31
62
|
11
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
14°C
|
Sunday
10. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
42
|
15
46
|
12
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
22°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
51
|
31
56
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
11°C
|
Tuesday
12. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
55
|
24
54
|
15
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
20°C
|
11°C
|
Wednesday
13. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
49
|
13
44
|
8
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
17°/10°
2. 4.
16°/8°
3. 4.
18°/7°
4. 4.
19°/8°
5. 4.
20°/10°
6. 4.
13°/7°
7. 4.
18°/4°
8. 4.
17°/7°
9. 4.
12°/3°
10. 4.
14°/4°
11. 4.
10°/6°
12. 4.
18°/7°
13. 4.
18°/9°
14. 4.
15°/9°
15. 4.
23°/7°
16. 4.
14°/5°
17. 4.
16°/2°
18. 4.
17°/4°
19. 4.
18°/9°
20. 4.
17°/9°
21. 4.
12°/3°
22. 4.
15°/2°
23. 4.
10°/5°
24. 4.
13°/5°
25. 4.
10°/4°
26. 4.
15°/1°
27. 4.
20°/5°
28. 4.
13°/1°
29. 4.
16°/2°
30. 4.
16°/4°
What it means
precipitation
12 %
