Bryan: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bryan, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 4.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
58
|
46
72
|
42
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
27°C
|
Next Week
Tomorrow
27. 4.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
87
|
38
74
|
35
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
27°C
|
Tuesday
28. 4.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
85
|
48
90
|
43
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
28°C
|
Wednesday
29. 4.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
31
|
13
32
|
36
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
35°C
|
25°C
|
Thursday
30. 4.
20°C
25°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
70
|
37
66
|
42
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
23°C
|
Friday
1. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
121
|
36
96
|
21
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
29°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
2. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
102
|
60
102
|
44
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
16°C
|
Sunday
3. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
12
32
|
18
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
38
|
24
45
|
22
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
26°C
|
23°C
|
Tuesday
5. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
64
|
17
65
|
9
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
26°C
|
23°C
|
Wednesday
6. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
59
|
10
57
|
15
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
28°C
|
24°C
|
Thursday
7. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
52
|
11
45
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
28°C
|
25°C
|
Friday
8. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
52
|
23
50
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
31°C
|
26°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
55
|
5
39
|
11
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
30°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
84°/69°
2. 4.
84°/70°
3. 4.
83°/72°
4. 4.
76°/61°
5. 4.
64°/56°
6. 4.
70°/51°
7. 4.
72°/50°
8. 4.
78°/56°
9. 4.
79°/62°
10. 4.
78°/66°
11. 4.
79°/67°
12. 4.
74°/69°
13. 4.
82°/69°
14. 4.
83°/70°
15. 4.
83°/69°
16. 4.
85°/69°
17. 4.
86°/69°
18. 4.
75°/54°
19. 4.
70°/52°
20. 4.
66°/57°
21. 4.
66°/59°
22. 4.
76°/62°
23. 4.
84°/67°
24. 4.
86°/71°
25. 4.
90°/72°
26. 4.
31°/23°
27. 4.
31°/22°
28. 4.
32°/23°
29. 4.
31°/22°
30. 4.
25°/20°
What it means
precipitation
12 %
