Bōrambā: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bōrambā, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-13°C
-7°C
| Min Temperature: | -13°C |
| Max Temperature: | -7°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-7°C
|
Evening
-10°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
115
|
29
117
|
18
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-7°C
|
-6°C
|
-13°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
-12°C
-8°C
| Min Temperature: | -12°C |
| Max Temperature: | -8°C |
|
Morning
-9°C
|
Afternoon
-9°C
|
Evening
-12°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
112
|
35
94
|
16
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-8°C
|
-7°C
|
-14°C
|
Sunday
5. 4.
-14°C
-8°C
| Min Temperature: | -14°C |
| Max Temperature: | -8°C |
|
Morning
-10°C
|
Afternoon
-8°C
|
Evening
-13°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
40
|
20
39
|
18
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-8°C
|
-7°C
|
-16°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-15°C
-8°C
| Min Temperature: | -15°C |
| Max Temperature: | -8°C |
|
Morning
-10°C
|
Afternoon
-8°C
|
Evening
-11°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
91
|
48
105
|
43
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-9°C
|
-8°C
|
-13°C
|
Tuesday
7. 4.
-14°C
-10°C
| Min Temperature: | -14°C |
| Max Temperature: | -10°C |
|
Morning
-10°C
|
Afternoon
-11°C
|
Evening
-12°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
58
|
23
52
|
17
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-8°C
|
-8°C
|
-12°C
|
Wednesday
8. 4.
-14°C
-12°C
| Min Temperature: | -14°C |
| Max Temperature: | -12°C |
|
Morning
-13°C
|
Afternoon
-12°C
|
Evening
-14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
45
|
14
56
|
14
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-10°C
|
-10°C
|
-15°C
|
Thursday
9. 4.
-16°C
-11°C
| Min Temperature: | -16°C |
| Max Temperature: | -11°C |
|
Morning
-14°C
|
Afternoon
-12°C
|
Evening
-12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
30
|
13
35
|
26
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-11°C
|
-10°C
|
-18°C
|
Friday
10. 4.
-15°C
-4°C
| Min Temperature: | -15°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-12°C
|
Afternoon
-8°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
52
|
8
48
|
32
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-12°C
|
-7°C
|
-9°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-9°C
-4°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-5°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
19
|
11
22
|
9
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
-2°C
|
-9°C
|
Sunday
12. 4.
-10°C
-4°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
18
|
19
23
|
8
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
-1°C
|
-9°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
-9°C
-4°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-8°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
22
|
21
25
|
12
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
-1°C
|
-9°C
|
Tuesday
14. 4.
-9°C
-2°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
20
|
17
24
|
15
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
1°C
|
-8°C
|
Wednesday
15. 4.
-8°C
0°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
19
|
21
23
|
13
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
3°C
|
-7°C
|
Thursday
16. 4.
-7°C
1°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
18
|
14
22
|
19
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
3°C
|
-7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
-6°/-16°
2. 4.
-6°/-12°
3. 4.
-7°/-13°
4. 4.
-8°/-12°
5. 4.
-8°/-14°
6. 4.
-8°/-15°
7. 4.
-10°/-14°
8. 4.
-12°/-14°
9. 4.
-11°/-16°
10. 4.
-4°/-15°
11. 4.
-4°/-9°
12. 4.
-4°/-10°
13. 4.
-4°/-9°
14. 4.
-2°/-9°
15. 4.
0°/-8°
16. 4.
1°/-7°
17. 4.
1°/-6°
18. 4.
3°/-4°
19. 4.
2°/-4°
20. 4.
3°/-4°
21. 4.
3°/-3°
22. 4.
4°/-3°
23. 4.
3°/-2°
24. 4.
4°/-3°
25. 4.
4°/-2°
26. 4.
4°/-2°
27. 4.
5°/-1°
28. 4.
5°/-1°
29. 4.
4°/-2°
30. 4.
5°/-2°
What it means
precipitation
12 %
