Bhadaur: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Bhadaur, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
106
|
27
67
|
14
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
29°C
|
19°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
19°C
25°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
66
|
26
60
|
22
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
30°C
|
19°C
|
Sunday
5. 4.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
36
|
31
59
|
15
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
29°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
23
|
23
48
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
21°C
|
Tuesday
7. 4.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
67
|
40
69
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
28°C
|
21°C
|
Wednesday
8. 4.
16°C
22°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
52
|
27
46
|
23
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
21
|
23
49
|
14
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
21°C
|
Friday
10. 4.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
33
|
34
43
|
25
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
30°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
38
|
22
41
|
20
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
31°C
|
21°C
|
Sunday
12. 4.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
30
|
30
37
|
18
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
33°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
46
|
37
52
|
19
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
41°C
|
33°C
|
22°C
|
Tuesday
14. 4.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
42
|
31
46
|
12
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
34°C
|
22°C
|
Wednesday
15. 4.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
36
|
31
45
|
20
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
35°C
|
23°C
|
Thursday
16. 4.
22°C
36°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
45
|
38
50
|
14
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
37°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
29°/17°
2. 4.
33°/20°
3. 4.
27°/19°
4. 4.
25°/19°
5. 4.
27°/16°
6. 4.
29°/17°
7. 4.
27°/18°
8. 4.
22°/16°
9. 4.
26°/14°
10. 4.
30°/15°
11. 4.
31°/19°
12. 4.
32°/20°
13. 4.
33°/21°
14. 4.
34°/20°
15. 4.
34°/21°
16. 4.
36°/22°
17. 4.
37°/23°
18. 4.
37°/25°
19. 4.
38°/25°
20. 4.
38°/26°
21. 4.
39°/26°
22. 4.
38°/26°
23. 4.
39°/25°
24. 4.
39°/27°
25. 4.
39°/27°
26. 4.
40°/27°
27. 4.
39°/27°
28. 4.
39°/27°
29. 4.
38°/27°
30. 4.
37°/27°
What it means
precipitation
12 %
