Berea: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Berea, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
54
140
|
49
133
|
24
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
15°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
115
|
63
154
|
59
159
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
19°C
|
Sunday
5. 4.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
119
|
58
128
|
44
117
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
6°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
119
|
54
129
|
38
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
74
|
32
75
|
18
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1034 hPa
|
1035 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
6°C
|
-2°C
|
Wednesday
8. 4.
-4°C
13°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
78
|
46
91
|
37
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1033 hPa
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
14°C
|
8°C
|
Thursday
9. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
118
|
54
110
|
26
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
59
|
12
60
|
21
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
73
|
27
58
|
12
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
23°C
|
15°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
16°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
66
|
14
56
|
8
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
52
|
9
46
|
11
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
14. 4.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
65
|
6
49
|
10
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
12°C
|
Wednesday
15. 4.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
97
|
34
77
|
16
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
12°C
|
Thursday
16. 4.
10°C
14°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
74
|
15
67
|
6
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
54°/35°
2. 4.
70°/37°
3. 4.
67°/45°
4. 4.
24°/10°
5. 4.
25°/15°
6. 4.
13°/3°
7. 4.
8°/0°
8. 4.
2°/-3°
9. 4.
13°/-4°
10. 4.
18°/5°
11. 4.
16°/6°
12. 4.
19°/11°
13. 4.
16°/12°
14. 4.
15°/10°
15. 4.
13°/9°
16. 4.
16°/10°
17. 4.
14°/10°
18. 4.
13°/8°
19. 4.
13°/8°
20. 4.
12°/7°
21. 4.
12°/8°
22. 4.
12°/7°
23. 4.
13°/8°
24. 4.
12°/8°
25. 4.
13°/9°
26. 4.
12°/8°
27. 4.
12°/7°
28. 4.
13°/8°
29. 4.
13°/6°
30. 4.
14°/7°
What it means
precipitation
12 %
