Baley: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Baley, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 4.
-2°C
17°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
89
|
34
89
|
17
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
20°C
|
11°C
|
Tomorrow
29. 4.
1°C
21°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
87
|
45
104
|
37
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
13°C
|
Thursday
30. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
109
|
53
125
|
30
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
9°C
|
Friday
1. 5.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
94
|
42
97
|
26
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
5°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
-3°C
11°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
68
|
28
67
|
18
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
3°C
|
Sunday
3. 5.
-2°C
14°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
25
58
|
13
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
3°C
18°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
89
|
34
86
|
28
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1000 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
5. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
57
|
37
66
|
12
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
998 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
10°C
|
Wednesday
6. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
56
|
34
57
|
6
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
8°C
|
Thursday
7. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
32
58
|
12
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
9°C
|
Friday
8. 5.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
60
|
35
72
|
21
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
997 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
53
|
29
61
|
15
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1001 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
7°C
|
Sunday
10. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
61
|
30
68
|
18
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
66
|
29
62
|
13
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
1°/-11°
2. 4.
4°/-10°
3. 4.
5°/-10°
4. 4.
6°/-7°
5. 4.
-1°/-8°
6. 4.
4°/-9°
7. 4.
14°/-3°
8. 4.
6°/-2°
9. 4.
10°/-7°
10. 4.
6°/-2°
11. 4.
5°/-6°
12. 4.
2°/-4°
13. 4.
5°/-8°
14. 4.
11°/-4°
15. 4.
4°/-4°
16. 4.
7°/-7°
17. 4.
8°/-3°
18. 4.
12°/-2°
19. 4.
5°/-3°
20. 4.
4°/-5°
21. 4.
3°/-3°
22. 4.
6°/-4°
23. 4.
6°/-2°
24. 4.
5°/-4°
25. 4.
8°/-4°
26. 4.
10°/-6°
27. 4.
17°/-2°
28. 4.
21°/1°
29. 4.
12°/3°
30. 4.
8°/0°
What it means
precipitation
12 %
