Aune: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Aune, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
0°C
4°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
83
|
10
44
|
9
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
990 hPa
|
991 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
2°C
|
2°C
|
Tomorrow
15. 5.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
103
|
6
102
|
4
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
999 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
5°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
45
|
10
37
|
0
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
4°C
|
Sunday
17. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
27
|
8
28
|
12
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
8°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
52
|
31
71
|
24
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Tuesday
19. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
67
|
13
68
|
14
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
11°C
|
Wednesday
20. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
53
|
18
44
|
30
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
14°C
|
Thursday
21. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
28
|
13
32
|
2
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1023 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
15°C
|
Friday
22. 5.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
0
22
|
0
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
15
|
4
24
|
7
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
8°C
11°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
3
21
|
4
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
28
|
0
32
|
0
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
14°C
|
Tuesday
26. 5.
8°C
10°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
15
37
|
11
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
12°C
|
Wednesday
27. 5.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
29
|
8
35
|
4
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
15°/3°
2. 5.
10°/0°
3. 5.
10°/-5°
4. 5.
4°/-2°
5. 5.
2°/-4°
6. 5.
2°/-7°
7. 5.
5°/-9°
8. 5.
10°/-5°
9. 5.
8°/3°
10. 5.
6°/-1°
11. 5.
5°/-1°
12. 5.
10°/-6°
13. 5.
11°/3°
14. 5.
4°/0°
15. 5.
6°/0°
16. 5.
7°/1°
17. 5.
8°/3°
18. 5.
11°/3°
19. 5.
12°/5°
20. 5.
14°/8°
21. 5.
15°/10°
22. 5.
13°/10°
23. 5.
13°/9°
24. 5.
11°/8°
25. 5.
13°/8°
26. 5.
10°/8°
27. 5.
10°/7°
28. 5.
12°/6°
29. 5.
11°/8°
30. 5.
12°/6°
31. 5.
11°/7°
What it means
precipitation
12 %
