Archie: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Archie, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
2. 5.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
53
|
23
52
|
13
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
12°C
|
Tomorrow
3. 5.
7°C
26°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
104
|
49
105
|
16
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
25°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
83
|
40
86
|
29
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
20°C
|
Tuesday
5. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
87
|
55
120
|
42
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
10°C
|
9°C
|
Wednesday
6. 5.
6°C
9°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
81
|
50
91
|
33
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
9°C
|
8°C
|
Thursday
7. 5.
4°C
18°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
66
|
38
70
|
23
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
14°C
|
Friday
8. 5.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
77
|
30
71
|
19
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
78
|
32
73
|
26
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
23°C
|
20°C
|
Sunday
10. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
81
|
17
63
|
13
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
73
|
20
71
|
10
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
17°C
|
Tuesday
12. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
14
49
|
6
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
21°C
|
18°C
|
Wednesday
13. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
71
|
30
58
|
15
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
25°C
|
22°C
|
Thursday
14. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
68
|
16
59
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
24°C
|
21°C
|
Friday
15. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
70
|
18
63
|
10
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
62°/40°
2. 5.
16°/5°
3. 5.
26°/7°
4. 5.
26°/12°
5. 5.
19°/8°
6. 5.
9°/6°
7. 5.
18°/4°
8. 5.
23°/10°
9. 5.
21°/13°
10. 5.
22°/15°
11. 5.
19°/13°
12. 5.
20°/11°
13. 5.
23°/13°
14. 5.
22°/15°
15. 5.
22°/15°
16. 5.
22°/13°
17. 5.
23°/17°
18. 5.
22°/17°
19. 5.
22°/15°
20. 5.
23°/15°
21. 5.
23°/16°
22. 5.
22°/17°
23. 5.
22°/16°
24. 5.
23°/16°
25. 5.
24°/17°
26. 5.
27°/19°
27. 5.
26°/19°
28. 5.
25°/18°
29. 5.
25°/18°
30. 5.
26°/18°
31. 5.
26°/18°
What it means
precipitation
12 %
