- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Yuk-sŏm
Current Weather Yuk-sŏm
Current weather for the city of Yuk-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 7°C |
