Current Weather Wolframs-Eschenbach
Current weather for the city of Wolframs-Eschenbach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
