- Weather
- United States of America
- Missouri
- Weldon Spring
Current Weather Weldon Spring
Current weather for the city of Weldon Spring. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 27. 4. (21:00)
20°C
feels like 20°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
