- Weather
- United States of America
- Alabama
- Waverly
Current Weather Waverly
Current weather for the city of Waverly. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Watch
Valid to 26. 5. (22:00)
Flood Advisory
Valid to 26. 5. (18:40)
27°C
feels like 28°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 25°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 24°C |
