- Weather
- Czech Republic
- Jihočeský kraj
- Vimperk
Current Weather Vimperk
Current weather for the city of Vimperk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -2°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 7°C |
