- Weather
- Portuguese Republic
- Porto
- Vila Nova da Telha
Current Weather Vila Nova da Telha
Current weather for the city of Vila Nova da Telha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 26. 4. (22:00)
Thunderstorms
Valid to 26. 4. (22:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
