- Weather
- Spain
- Castille and León
- Venta de Baños
Current Weather Venta de Baños
Current weather for the city of Venta de Baños. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
Rain
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 81 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
