- Weather
- Portuguese Republic
- Braga
- Várzea
Current Weather Várzea
Current weather for the city of Várzea. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 26. 4. (13:00) to 26. 4. (22:00)
13°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
