- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Var Gonbad
Current Weather Var Gonbad
Current weather for the city of Var Gonbad. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
