- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Golūjeh-ye ‘Olyā
Current Weather Golūjeh-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Golūjeh-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 9°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
